Parafia p.w. świętego Antoniego z Padwy, gmina Siekierczyn, powiat lubański, województwo dolnośląskie.

Ogłoszenie Rady Parafialnej


                                                                                                     
Siekierczyn dn. 07.04.2017 r.
Ogłoszenie Rady Parafialnej (2/17)
do odczytania w czasie ogłoszeń parafialnych w niedzielę dn. 16.04.2017 r.                         Informujemy, iż nasz wniosek o dofinansowanie remontu kościoła z środków Unii Europejskiej został rozpatrzony negatywnie mimo tego, że został sporządzony bardzo profesjonalnie. Cała pula 16 mln zł przeznaczona na nasz region została przyznana jedynie trzem podmiotom: dla Lwówka Śl. - 8 mln na odbudowę zabytkowych murów obronnych, dla Bolesławca- 5 mln na prace renowacyjne przy miejscowej Bazylice oraz 3 mln dla Świeradowa na remont zabytkowego dworca kolejowego.
                                W związku z powyższym rada parafialna na zebraniu w dniu 07.04.2017 r. podjęła uchwałę o niezwłocznym przystąpieniu do remontu w oparciu o własne środki. Jednogłośnie uznano, że w pierwszej kolejności należy wykonać renowację sufitu i malowanie wewnętrznych ścian kościoła. Jednak żeby to wykonać koniecznym jest wcześniejsze przeprowadzenie remontu a raczej wykonanie nowych schodów na chór i dalej na strych kościoła oraz renowacja całego chóru po to, by nie zniszczyć efektu malowania.
                             Całość tego przedsięwzięcia wg projektu szacowana jest na ok. 110 000 zł. Na naszym koncie bankowym posiadamy obecnie 71 800 zł. Brakuje nam więc ok. 40 000 do zrealizowania tego zadania. W związku z tym, że malowanie planujemy wykonać w miesiącach letnich (czerwiec, lipiec, sierpień) ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne do wykonywania tego rodzaju prac czeka nas nie lada wyzwanie aby zebrać brakujące 40000 zł zanim prace remontowe zostaną zakończone.
                            Jeżeli zdecydowana większość parafian podejdzie do tego wspólnego zadania ze zrozumieniem, a bardzo liczymy że tak będzie, to jeszcze w tym roku możemy cieszyć się pięknym wyglądem wnętrza naszego kościoła, wglądem godnym przebywania Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Jednocześnie składamy wszystkim mieszkańcom naszej gminy życzenia świąteczne:
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".
Rada Parafialna