Parafia p.w. świętego Antoniego z Padwy, gmina Siekierczyn, powiat lubański, województwo dolnośląskie.

Ogłoszenie Rady Parafialnej.

                                                                                                          Siekierczyn, dn. 22.04.2017 r.

Ogłoszenie Rady Parafialnej (3/17)
do odczytania w czasie ogłoszeń parafialnych w niedzielę dn. 23.04.2017r.

  1. Dnia 28.04.2017 r. o godz. 18.30 w GOKiS odbędzie się zebranie rady parafialnej w sprawie ustalenia organizacji dalszego przebiegu gromadzenia brakujących funduszy na malowanie naszej świątyni. Ze względu na wagę omawianych spraw, konieczna jest obecność wszystkich członków rady. Zebranie jest otwarte i mile widziani są wszyscy mający pomysł jak rozwiązać problem brakujących środków.
  2. Zgodnie z uchwałą rady parafialnej z dnia 07.04.2017 r. przystępujemy do dalszego remontu kościoła w oparciu o własne środki. Najbardziej pilnym zadaniem jest wykonanie renowacji sufitu i pomalowanie wewnętrznych ścian kościoła. Jednak  żeby to wykonać konieczne jest wcześniejsze przeprowadzenie remontu a raczej wykonanie nowych schodów na chór i dalej na strych kościoła oraz renowacja całego chóru po to, by nie zniszczyć efektu malowania.
    Całość tego przedsięwzięcia wg projektu szacowana jest na ok. 110 000 zł. Na naszym koncie bankowym posiadamy obecnie 72 300 zł. Brakuje nam więc ok. 40 000 do zrealizowania tego zadania. W związku z tym, że malowanie planujemy wykonać w miesiącach letnich (czerwiec, lipiec, sierpień) ze względu na sprzyjające warunki atmosferyczne do wykonywania tego rodzaju prac czeka nas nie lada wyzwanie aby zebrać brakujące 40 000 zł zanim prace remontowe zostaną zakończone – tj. najpóźniej do końca sierpnia 2017r.. Jeżeli zdecydowana większość parafian podejdzie do tego wspólnego zadania ze zrozumieniem, a bardzo liczymy że tak będzie, to jeszcze w tym roku będziemy cieszyć się pięknym wyglądem wnętrza naszego kościoła, wglądem godnym Domu Bożego.
    Rozpoczęła się już wymiana wcześniej wspomnianych schodów, a do końca czerwca planujemy wyłonić i podpisać umowę o wykonanie pozostałych prac remontowych tj. renowacja chóru, sufitu i malowanie ścian wewnętrznych.


                                                                                                                          Rada parafialna